Plaster ciąg dalszySkoro podobał wam się tekst o Mirku i Stefanie, tak dla równowagi mogę napisać dajmy na to o Stasi i Basi. Znowu podkreślam, że nie mam nic do Stasi, tym bardziej do Basi i że nie należy brać tego tekstu na poważnie.
Dajmy na to, nasz porzucony Stefan też nie był taki święty i trochę hejtował żonę za plecami. Mówił, że ta jego Stasia to kiedyś była fajna laska, pół miasta się za nią oglądało, a teraz? Teraz to ona po tym ślubie całkiem się rozleniwiła. Chodzi w dresach, kupuje sernik na kilogramy, siedzi taka okruszona i obrażona przed serialem i wcale się nim nie interesuje.
Kiedyś to on był w jej oczach panisko! Pisała mu smsy na dobranoc i dzień dobry, mówiła jaki to on mądry i zaradny. Chwaliła się nim przed koleżankami. Nawet po piwo dla niego pojechała. Zimne. W środku nocy.
A teraz, jak on by ją poprosił, żeby ona mu po to piwo pojechała i to jeszcze w nocy, to by chyba w kosmosie słyszeli jak go na stare lata pogrzało.
Na dzieci też jakoś tak krzyczy, wymaga nie wiadomo czego, wydała ostatnią stówę na krem i teraz do końca miesiąca będą musieli jeść korniszony. A on siedzi w tej swojej robocie od rana do nocy, szef go wkurza, klimatyzacja dobija i jedyne czego pragnie to schabowy z ziemniakami i może jakiś mecz z kumplami.

No bo, o czym ma gadać z tą swoją Staśką, jak ledwo co wejdzie, jedyne na co może liczyć to oskarżycielskie spojrzenie numer pięć. Obiad? Jaki obiad. Jakaś tam zupa z wczoraj. Kotlety? Znowu kotlety? Serio? A może by tak poszukała w tym komputerze jakichś nowych przepisów? I tak ciągle tam dłubie. Dziećmi się zasłania cwaniara. Bajzel jaki był taki jest, a ona udaje, że zmęczona. Ona zmęczona? No czym, to on pracuje na rachunki, żyły sobie wypruwa, gnije w korkach, wstaje skoro świt, z szefem się użera i z tym głupim Mirkiem, fircykiem bez szkoły, co go po znajomości przyjęli.

I nasz Stefan zakłada sobie konto na portalu randkowym, żeby poczuć znów ten dreszczyk emocji, że komuś się oko szkli na jego widok a nie nóż w kieszeni otwiera. I poznaje tam fajną Basię, ona opowiada o swoim Mirku imprezowiczu, on o swojej Stasi krytykantce i tak to się zaczyna. Od słowa do słowa. Stefan trochę oszukuje, czasem doda Staśce jakąś wadę dla podkreślenia dramaturgii sytuacji, ale Baśka lepsza nie jest. I tak sobie wmawiają wzajemnie, że oni tacy źli wcale nie są, tylko życie ich pokarało takimi melepetami.

I Stefan wreszcie ma odskocznie od szarej codzienności, kogoś ślepo wpatrzonego w wizerunek jaki sobie zbudował. Ma Baśkę zawsze czekającą na niego z uśmiechem. Spotykają się od czasu do czasu, to takie ekscytujące, że motyle mają motyle w brzuchu i puszczają kolorowe bączki, że aż mdli, od tych motylich bączków. Baśka zamiast w wygodnych dresach i starych barchanach, które wyglądają jak spadochron dziadka Kazia z czasów okupacji, chodzi w koronkowych sznurkach i podwiązkach. Schudła nawet z tej miłości.
No i nagle klops. Wysypało się, mleko wykipiało, Staśka wie. I co teraz? Zaczynać wszystko od nowa? Wyprowadzać się? Właściwie to nie było tak źle, rozwód, ciąganie się po sądach, może trochę i krzyczała, ale przecież miała prawo… może wybaczy i będzie już tylko lepiej? Stasiek bije się w pierś. Staśka też się bije, ale z myślami czy wybaczyć.

A jak Stefan nie bije się w pierś, to wynajmuje mieszkanie i sprowadza sobie Baśkę. Jak jest pięknie, jak pachnie obiadem, jak ona się przed nim pręży i wygina. Przez miesiąc. Później to już nawet trochę nudne, bo ile można. Baśce zresztą też się nudzi, bo to nie to samo, co raz na tydzień w ukryciu. Baśka wyciąga z szafy dresy, bo przecież wygoda się liczy. Strzela fochy i na co to jemu wszystko było? Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

A do tego, to ona, ta Baśka jest fit. Karmi go sałatą i jarmużem, wyciska mleko z płatków owsianych i lepi kotlety z takiej śmiesznej fasoli. Sernik robi z soi (nie wiem czy się da). Stefan w chwilach zwątpienia zastanawia się czy Baśka nie chce go zabić. Trochę tęskni za wczorajszą pomidorową i odgrzewanym kotletem. Może gdyby na ten mecz razem wychodzili ze Staśką? Może gdyby po to piwo razem pojechali? Tak bez celu nad morze podrzucając dzieci teściowej? 
Może wtedy byłoby inaczej?Komentarze